Příkazy

Napojse na základě příkazů přiřazuje hodnoty elementů z feedu do produktových vlastností. Zjednodušeně se dá říct, že příkazem je stanoveno, který tag ve feedu odpovídá které produktové vlastnosti. V tomto článku naleznete příkazy, používané v Napojse, spolu se základními příklady jejich použití. Příkazy jsou:

Další informace pro práci s příkazy a o možnostech nastavení hodnot jsou uvedeny v nápovědě Práce s příkazy.

Jak si do Napojse přidat nový import zjistíte v článku Přidání importu. Informace k mapování feedu o neznámé struktuře najdete na stránce Mapování feedů.

Příkaz Nastav

Základní příkaz, pomocí kterého se určí, jakým způsobem má být naplněna vybraná produktová vlastnost. Příkaz vyžaduje dva parametry.

  • Vlastnost produktu - zde se volí vlastnost, která bude příkazem nastavena
  • Z elementu - způsob tvorby hodnoty vlastnosti. Nejčastěji se používá hodnota nějakého elementu z feedu, lze ale také kombinovat více elementů, nebo i vlastní textové řetězce


Příkaz Projdi

Tento příkaz umožňuje vytvořit cyklus, při němž budou načteny hodnoty opakujícího se elementu v případě, že se element stejného názvu ve feedu v rámci jednoho produktu opakuje. Opakovaně procházený element se přiřazuje stejnému produktu. Pokud produkt ve feedu obsahuje zanořené varianty a každý cyklem procházený element má být přiřazen pouze konkrétní variantě, cyklus vytvoříme pomocí příkazu projdi varianty.

Typické použití příkazu projdi si můžeme ukázat na elementu obrázku. Na příkladu níže máme jednotlivé URL obrázků umístěné v elementu IMAGE zanořené v nadřazeném elementu IMAGES.


Potřebujeme tedy projít jednotlivé cílové elementy IMAGE a získat URL adresu, která se v nich nachází. Použijeme příkaz projdi, ve kterém zvolíme, který opakující se element budeme procházet (IMAGE v nadřazeném elementu IMAGES bude zapsáno jako IMAGES/IMAGE) a následně také počet procházených elementů. Z nabídky můžeme vybrat konečný počet (které Napojse nabídne na základě skutečných aktuálních dat), nebo projití všech opakování pomocí symbolu křížku "#".

Pod příkaz projdi zanoříme další příkaz, který stanoví, co se s každým nalezeným elementem stane, jak bude zpracovaný. Na příkladu níže je nastavena URL adresa obrázku přímo z hodnoty elementu IMAGE, dále hodnota popisu obrázku z hodnoty parametru "description", umístěném přímo v tagu.

V dalších příkazech zanořených v příkazu projdi, jako v uvedeném případě, se lze dotazovat na jednotlivé procházené elementy. U nich lze zvolit, na který element se vnitřní příkaz vztahuje.

Symbol šipky s číslem umožní výběr elementu, který je v aktuálním cyklu procházený. Další možnost je použít při každém průchodu element na pevné pozici (0 je první element, 1 druhý atd.). Je zde možné použít také symbol křížku "#" pro všechny elementy v rámci produktu. Tato možnost by byla využita typicky při zakládání dalšího cyklu projdi. Použití takového příkazu je vidět na následujícím obrázku.

Příkaz Projdi varianty

Podobně, jako příkaz projdi funguje i příkaz projdi varianty - rozdíl je však v tom, že tento příkaz umožňuje na základě dat jednoho produktu cyklem zpracovávat data více variant - a vytvářet tak variantní produkty. Pokud ve feedu například uvnitř produktových dat existuje nadřazený element VARIANTS obsahující další zanořené elementy VARIANT, takto zanořená data se cyklem projdou a přiřadí variantám, které jsou procesem vytvářeny.

Pro nastavení příkazu se uvádí, který element bude procházen (Z elementu) a také z kterého elementu bude vytvořen párovací klíč - tedy informace, která je-li u variant stejná, budou na jejím základě varianty spojeny do jednoho variantního produktu.

Při procházení jednotlivými variantami pak je možné nastavit příslušné vlastnosti, které jsou v nadřazeném elementu varianty zanořeny.

Příkaz Když

Příkaz když definuje podmínku, za které bude vyplněn další příkaz, který pod když může následovat. Typické použití je pro elementy, které ve feedu nabývají hodnot pravda/nepravda, na základě kterých pak má nebo nemá být vyplněná nějaká hodnota - například přidávání štítků. Příkaz níže zkontroluje, zda element "FREE_BILLING" v importovaném feedu obsahuje hodnotu 1.

Pokud ano, produktu se přiřadí štítek s textem, který jsme si sami předdefinovali příkazem nastav.

Příkaz, který bude vykonán po splnění podmínky v příkazu když, přidáme pomocí ikony šipky.

Byl pro vás tento článek užitečný? Děkujeme za zpětnou vazbu! Hodnocení se napodařilo uložit, zkuste to prosím později.